פרויקטים

על כפות המאזניים ינואר 26, 2018 01:47

זה עניין של שיווי משקל, של מינונים נכונים, של איזונים ובלמים.
לשאוף להגיע לשיווי משקל או לצאת ממנו? לשהות במקום של איזון, דיוק ויציבות לאורך זמן או לצאת מאזור הנוחות, להפר את שיווי המשקל, להיות באי וודאות ולהעז להטות את הכף? אין ספק שהרבה תלוי על כפות המאזניים בתחומי עניין שונים בחיים. מצבים שונים בעבודה ובכלל, מזמנים אצלי תגובות שונות ולרוב אווכח שצריך לעשות התאמות ודיוקים חדשות לבקרים.

מאזניים ישנים
אי התבלינים, זנזיבר


מעבר למשמעויות הרבות, ואולי בגלל אותן משמעויות "כבדות המשקל", אני אוהבת מאד את הניראות העיצובית של מאזני השקילה השונים, במיוחד את אלו הישנים, העתיקים, אלו שהשתמשו בהם ידיים רבות במהלך השנים, אלו שמוסיפים ניחוח של וינטאג' ואווירה ביתית של דברים פשוטים ובסיסיים בחיי היום יום, אלו שיודעים לספר בלי מילים סיפור חיים מפעם.
יש כל כך הרבה תמונות יפות של מאזניים ישנים. הייתי רוצה לאמץ אותן אחת אחת. הפעם בחרתי מתוך צילומים שלי שנאספו עם השנים שמחברים אותי לחוויות מארועים וטיולים שונים.

מאזניים ישנים
סיור במוזיאון הפתוח, גוטאך, היער השחור, גרמניה


בשוקי האוכל ובשוקי העתיקות השונים אני מתחברת לרקמת חיים אחרת מלאה בצבעים, טעמים ועניין המפעילה את החושים בהדגימה את האופי המיוחד של המקום. בין שאר המראות והטעמים המצלמה מתמקדת בכפות המאזניים היפות ואמצעי השקילה המיוחדים.

מאזניים ישנים
שוק מקומי, פורטוגל

מאזניים ישנים
מאזניים ישנים
מאזניים ישנים
אי התבלינים, זנזיבר


ויש את אלו שהצבעוניות שלהם כל כך דומיננטית ויפה גם אם צולמו מעבר לחלון הראווה...
בדומה ל"מאזני הארץ" המוכרים במקומותינו, כאן בכניסה למסעדה בפירנצה, איטליה

מאזניים ישנים

וגם האדום המשגע הזה - משקל דואר מתקופת המנדט הבריטי בארץ, נרכש בחנות עתיקות באבו גוש.

מאזניים ישנים


אחד הדברים היפים במאזניים הינו הפרט המקשר בין הכפות השונות. לעיתים זו דמות ראש חיה, לעיתים אלמנט עיצובי אחר.

מאזניים ישנים


יחידות המשקל הן המוצר המשלים. הן המאזנות והן המוציאות משיווי המשקל.
יחידות המשקל היפות בקופסת העץ המקורית שלהם, אוסף פרטי.

מאזניים ישנים


בדיאלוג שמייצרות כפות המאזניים אחת כלפי השניה, יש גם משמעות סמלית של שיתוף, התחשבות בצד השני, יושר ופשטות. ולכן, בנוסף לניראות הדקורטיבית, בחרתי להוסיף אותם בשולחן קבלת הפנים בארוע חתונה. כפות המאזניים מלאים כאן באיצטרובלים ובכפיסי עץ שהשתלבו בקונספט הטבע של חתונה ביער.

מאזניים ישנים


כשאני מארחת אני אוהבת להוסיף צבע וטעם בכלים מיוחדים. המאזניים האלה נרכשו בשוק פשפשים בווינה ושבו את לבי בשל הגוון התכול המיושן, הפרופורציות היפות שלהם וצלחות הנחושת הכמעט מושלמות.

מאזניים ישנים


"הייתי רוצה מאד כי העולם יהיה מקום קצת טוב יותר כדי לחיות בו. אפילו על במה קטנה זו קיימים שני צדדים, וניתן לעשות משהו כדי להטות את כפות המאזניים לצד הסובלנות, הצדק, המתינות, השלום וטוב הלב כלפי האדם וכלפי החיה. " , Arthur Conan Doyle


מה לי ולאיילים? נובמבר 24, 2017 03:12כשהוא נולד רצינו לבחור בשם יפה, נעים לאוזן ובעל משמעות. כאן מתחיל הרומן שלי עם ממלכת האיילים.
אַיָּל (אייל בכתיב מלא) יונק מרשים וקל רגליים, מגדל קרניים גדולות ומפוארות הגדלות ונופלות מחדש מידי שנה. מעבר ליופיין של הקרניים הן גם מעידות על כשירותו של האייל. מכאן גם משמעות המושג אֱיָל שמסמלת כוח און ועוצמה. לאייל הפרטי שלנו, רעמת תלתלים שובבה שבהחלט מפארת את ראשו.ספר ילדים בשם במבי מאת הסופר האוסטרי יהודי פליקס זאלטן פורסם לראשונה ב 1923 נחשב לקלאסיקה של ספרות ילדים ונוער. בהמשך תורגם הספר ע"י הסופר מיכאל דק.

התמונות מכאן http://harpatka.net//
ומכאן https://books.google.co.il/books/about/Bambi

על פי ספר זה נוצר הסרט המצויר והאהוב בהפקת חברת וולט דיסני, 1942.
הסרט נכנס לארכיון הסרטים הלאומי של ארצות הברית.


התמונות מכאן https://54disneyreviews.com/2014/08/19/movie-5-bambi/
http://bit.ly/2iKq6Ht:

דמות הבמבי, עופר האיילים הקטן, תמיד גרמה לי לדמיין מחוזות רחוקים ונופי יער ירוקים בם מסתובבים מיני האיילים השונים בארץ ובעולם.
טעימה על ההבדלים בין האיילים השונים ובעלי קרניים אחרים יכולנו לקבל בסיור נפלא שעשינו לפני שנים רבות ביער האיילים שבמושב אודם בצפון רמת הגולן. שם יכולנו לראות מקרוב את האייל הנוקד, האייל הגמדי והאייל האדום כשהאחרון המתפאר בקרניים גדולות ומסועפות הכי מזכיר את אביו האגדי של במבי.

התמונה מכאן http://www.yayalim.co.il/

על מדף הספרים בספרייה הביתית מלווה אותנו מזה שנים ספר השירים המרגש
עפר אילים מאת מלכה שמיר (צייגר) 1987בירידי החלומות החורפיים והמופלאים של נתנאלה נהניתי במיוחד מהאווירה כשבתפאורה המושקעת כיכבו גם האיילים. כאן אחת הפינות המשגעות ביריד underground dreams, 2015

underground dreams fair, 2015

לעיתים, גם אריזות המוצרים שלי קבלו טעימה מהדמות הקסומה


בכל מקום, בחנויות בארץ או בחו"ל, הייתי מחפשת את הדמות היפה הזו ואפילו בחנות הבגדים מצאתי את שאהבה נפשי.


בבית, על מדף עץ ממוחזר שהכנתי, מחייך לו במבי מתוק שהכינה האומנית פוגי נעים.


בחלוף השנים, כשנעה המקסימה נישאה לאייל, גיליתי שבין שאר עיסוקיה, היא אלופה בסריגה. מכאן התגלגל הרעיון לשלב כוחות ולעשות טייק אוף על האייל הפרטי שלנו. דמות במבי מעוצבת שנראית בתנועה אבל יציבה מאד עם בגד סרוג. ביחד חפשנו את הסוודר האולטימטיבי לדמות האהובה. נסיונות רבים, סוודרים שנסרגו שוב ושוב ונפרמו באחת , עד שנבחרה הדוגמא הזו שחובקת את קווי המתאר של הבמבי באופן מושלם.
מאחר ואלו ימי חגיגות הכריטסמס הלכנו על צבעוניות מתאימה של אדום ירוק ולבן ואפילו אופציה עם חוט זהב שזור.

אצלנו, בחג הפסח, עם סיום קריאת ההגדה נוהגים לשיר מזמורים מספר שיר השירים וגם שם נחמד להתעכב לרגע על אחד מאלו "דומה דודי לצבי לעופר האיילים" , שיר השירים ב,פסוק ט

בלי קשר לחגים, זו דמות נפלאה, נאיבית אך עם עוצמה ונוכחות, להביא מתנה מיוחדת ליומולדת , להניח על מדף בחדר הילדים, על קונסולה בכניסה לבית או על שידה בחדר השינה.


לרגל ההשקה, עכשיו ב 119 ש"ח במקום 140 .
מוזמנים להתקשר להזמין את הבמבי בצבעוניות שמתאימה לכם, או להזמין כאן ישירות באתר.
וגם
הרשמו למועדון הלקוחות שלנו ותוכלו להנות מכפל הנחות - גם מחיר השקה מיוחד וגם 10% הנחה נוספת עם ביצוע הזמנתכם הראשונה באתר.
ניתן להירשם בתחתית הדף.

שלכם,
ליאורי
0508812423

חזרה למעלה