אודות


פיסת עץ שנפלטה לחוף הים תקרא לי לאסוף אותה ולהפוך אותה לפריט עיצוב מיוחד. טקסטורות עץ מציתות את דמיוני ומעוררות בי סקרנות ועניין. ערמות של לוחות עץ בנגריה מבקשות להפוך במוחי הקודח ליצירה מעניינת.

ברוכים הבאים לאתר שלי ונעים להכיר. אני ליאורי בעלת הסטודיו Touch & Wood. סטודיו לעיצוב וייצור פריטי ריהוט ודקורציה בסגנון כפרי המוסיף נעימות, צבעוניות, שמחה וחמימות לאווירת הבית עם ערך מוסף של געגוע לסיפור הבתים מפעם.

למדתי עיצוב פנים ובמרוצת השנים השתתפתי בקורסים מקצועיים מגוונים ביניהם סדנאות רסטורציה אצל המומחים בארץ וכן סדנת אומן בפירנצה. כשאני מסתובבת בשכונת ילדותי בנווה צדק, אני תמיד מחפשת את הפרטים שעדיין קיימים בבתים הישנים, מדמיינת ספור חיים של פעם שנרקם מבעד לשלבי תריס צבעוני, מאחורי דלת מתקלפת, מעבר לבד פרחוני תחום במסגרת חלון סדוקה או בסמוך לידית שער חלודה. הרצון לשמר את הפרטים של פעם ובה בעת להפיח בהם רוח חיים חדשה תוך מתן פונקציונליות אחרת מזו המקורית, מנחים אותי בעבודה ונותנים לי את הזכות לשמור את הקיים ולשמר מראה נושן של פעם.

אני מסתובבת בשוקי הפשפשים בארץ ובעולם, פוגשת באספנים ומלקטת את הפרטים. בסטודיו אני מציצה להם דרך השלבים, בוחנת את טקסטורת העץ השונה, מתבוננת בשכבות הצבע שנוספו עם השנים ומחליטה איזה ייעוד חדש לתת לאותו פריט. לעיתים נדרש להסיר חלקים רופפים, לחזק, ליישר, להחליף בחלקים מפריט ישן אחר, לשייף, להסיר צבע או להוסיף צבע ובעזרת טכניקות עבודה שונות ישוב ויתגלה מראה נושן ומיוחד. כמאמר השיר "גם למראה נושן יש רגע של הולדת..." (ירח, נתן אלתרמן) כך לדוגמא, למסגרת חלון ישנה אני מוסיפה מדף ומראה מדליקים ולתריס עץ ישן אני בונה אדנית עציצים שמחה. מוצרים שייצורם מתחיל בלוחות עץ חדשים יקבלו, בסופו של התהליך, טאצ' ומראה של פעם. מוצרים שייצורם מתחיל בעץ ממוחזר יישמרו את הקיים.
מידי פעם אני כותבת בבלוג על נושאים הנושקים לתחומי העניין שלי. הידעתם איך קוראים לתומכי התריסים שהיו משתמשים בהם בעבר? מוזמנים לקרוא על האנשים הקטנים שמאחורי התריסים כאן

אני עובדת עם לקוחות פרטיים, לקוחות מוסדיים, מעצבי פנים ואדריכלים. לעיתים מדובר בפריט קיים או בתכנון והתאמה אישית ללקוח בהשראת הקיים. לעיתים מדובר בפרויקט ייחודי הכולל תכנון, עיצוב וייצור פריטים ושילובם בקונספט הנדרש. כדרכה של עבודת יד, הגימור הסופי של המוצר יהיה דומה אך לא זהה וייתכנו שינויים קלים בניראות בין מוצר למוצר. לדעתי, זה חלק מהיופי כך שכל יצירה שלי בביתכם הינה חלק מסיפור ייחודי. מרגש אותי כל פעם מחדש לראות את היצירות שלי מקשטות בתים פרטיים ומקומות ציבוריים. כל פריט נוצר בנגיעות של אהבה, מחשבה ותשומת לב לפרטים הקטנים. אני מקווה שתהנו מהשיטוט באתר ושתהנו מהיצירות החדשות בביתכם כמו שאני נהנתי ליצור אותן.

ניתן להזמין מהמלאי וניתן להזמין בהתאמה אישית.

ביקורים בסטודיו בתאום מראש.
לכל שאלה ועניין אשמח לענות.

שלכם,
ליאורי

חזרה למעלה